Sviestmedžio atitikmuo = vaistas katei
09:27Rogės ir katė
Gydymas irgi toks: raminti tą vietą ir laukti, kol kailiukas ataugs. Gavom švirkštą specialaus losjono, bet ji į losjoną jau reagavo akivaizdžiai jautriai – nuolat kasė ir krapštė teptą vietą.
Sviestmedžio pusbrolis Kpangnan
Šis sviestas išgaunamas šaltojo spaudimo būdu iš medžio Pentadesma butyracea riešutų. Tai paplitęs medis Vakarų Afrikoje, kur auga drėgnuose miškuose ir dažnai vadinamas „auksiniu sviestu“ arba „sviesto medžiu“, bet nėra tas pats, kas sviestmedis, kuris auga visai kitokiame klimate - atvirose ir karštose savanose.
Tiek Kpangnan, tiek sviestmedžio riebiųjų rūgščių proporcijos praktiškai sutampa, tačiau gerai saugančių odą nemuilinių medžiagų Kpangnan svieste yra žymiai mažiau. Teigiama, kad nerafinuotame sviestmedyje jų yra daugiau kaip 5%, o Kpangnan - tik iki 1%.
„Aroma-Zone“ duomenimis, Kpangnan svieste daugiausiai yra sočiųjų riebalų rūgščių, iš jų stearino rūgšties - 48,3%, palmitino rūgšties - 3,2%, taip pat mononesočiųjų riebiųjų rūgščių: oleino rūgšties - 42,9%. (skirtingų partijų duomenys gali nesutapti).
Apskritai, Kpangnan svieste gausu fitosterolių, kurių 68% sudaro stigmasterolis, taip pat spinasterolis. Jie veikia priešuždegimiškai, raminančiai. Tuo tarpu vitaminas E yra natūralus antioksidantas.
Pasak „Aroma-Zone“, Kpangnan sviestas yra gana riebus, tačiau mažiau lipnus nei sviestmedis ir turi kur kas silpnesnį kvapą.
Man Kpangnan sviestas pasirodė sausesnis negu sviestmedis ir aš jį kaskart turiu pašildyti ant pirštų, kad suminkštėtų ir geriau teptųsi.
Įvertinant tai, kokį darbą jis man nudirbo ir kokią problemą padėjo išspręsti, rašau jam ne mažiau kaip 10 balų iš 10-ies.
Pirkau Prancūzijos „Aroma-Zone“ parduotuvėje, kainavo 1,5 euro/10 ml.
0 komentarai (-ų)