Sausieji aliejai: apibrėžimas, naudojimas, privalumai
09:23Sausieji aliejai |
Mes peržvelgėme nemažai ekologiškos ir natūralios kosmetikos produktų gamintojų siūlomų prekių ir galime su Jumis pasidalinti, ką jie laiko „sausaisiais“ aliejais. Tačiau skiriame šiuos aliejus į dvi dalis.
Su pagerinimais naudojami saulėgrąžų, argano, lazdyno riešutų, abrikosų, pasiflorų, simondsijų, kokosų, monoi, šaltalankių, avokadų, buriti, alyvuogių, nakvišų, agurklių, makadamijų, kanapių, erškėtuogių aliejai.
Be įsigėrimo į odą pagerinimų radome erškėtuogių aliejų (vieną sudėtyje ir kažin, ar jis nenudažytų odos), agurklių, nakvišų, lazdyno riešutų, saulėgrąžų, argano aliejus.
Be to, „sausieji“ aliejai gali būti papildyti eteriniais aliejais ar jų dalimis.
Praktika
Esmė aiški - aliejus turi elgtis kaip kremas, tada nusipelno „sausojo“ aliejaus pavadinimo.
Mes taip pat turime savo mėgiamų „sausųjų“ aliejų, tebūnie taip niekieno ir nepavadintų, kurie puikiai ir greitai įsigeria į odą, palieka ją matinę ir švytinčią.
Mes mėgstame ir naudojame abrikosų kauliukų, mangų, vynuogių kauliukų, puiklapių (foraha, tamanu) aliejus.
Kaip jau minėjome, puikus „sausojo“ aliejaus pavyzdys ir žanro atstovas yra be papildomų emolientų gaminamas „KN balzamas brandžiai odai“. Rašėme apie jį vasarį ir jau tuomet sakėme, kad pirkėjai jį mėgsta dėl lengvumo ir puikaus įsigėrimo. Praplečiame mintį: nes jis elgiasi kaip kremas.
Tebūnie gamintojas aliejaus sausuoju nepavadino, tačiau tai nereiškia, kad Jūs savo namuose tokio neturite ir nenaudojate.
0 komentarai (-ų)